Lietuvos sportininkų sėkmė Latvijos štangos spaudimo čempionate

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”1″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Show slideshow]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

2018 m. gegužės 12 d. Jelgavoje įvyko Latvijos štangos spaudimo čempionatas, kuriame Lietuvos garbę sėkmingai gynė sportininkų desantas iš dviejų Lietuvos klubų – SK Mažeikių švyturys ir Ventos SK Liga.

Moterų grupėje startavo keturios lietuvaitės ir visoms savo kategorijose nebuvo lygių. Svorio kategorijoje iki 52 kg čempione tapo Ventos sporto klubo Liga sportininkė Aurika Žukauskaitė, sėkmingai išnaudojusi visus tris bandymus ir išspaudusi 57,5 kg. Svorio kategorijoje iki 57 kg, išspaudusi 70 kg, čempione tapo SK Mažeikių švyturys sportininkė Lina Liatukienė, kuri absoliučioje moterų įskaitoje iškovojo trečiąją vietą. Jos komandos draugė Ramunė Vainauskytė aukso medaliu pasipuošė svorio kategorijoje iki 72 kg. Ji įveikė 77,5 kg sveriančią štangą. Absoliučia varžybų nugalėtoja bei svorio kategorijos iki 84 kg čempione tapo mažeikiškė Jurgita Strazdauskienė. Jai pasidavė 115 kg svorio štanga.
Mažeikių moterų komanda iškovojo trečiąją vietą.

Suaugusiųjų amžiaus grupėje startavo trys mažeikiškiai, iškovoję visų prabų medalius. Svorio kategorijoje iki 83 kg Mindaugas Valeiša išspaudė 200 kg ir iškovojo čempiono titulą. Svorio kategorijoje iki 93 kg sidabro medaliu pasipuošė Kęstutis Milkintis, įveikęs 232,5 kg sveriančią štangą. Absoliučioje įskaitoje Kęstutis iškovojo trečiąją vietą. Martynas Kryžius, startavęs svorio kategorijoje iki 105 kg ir išspaudęs 180 kg, iškovojo bronzos medalį.
Komandinėje įskaitoje mažeikiškiai iškovojo trečiąją vietą.

Jaunimo amžiaus grupėje svorio kategorijoje iki 66 kg čempiono titulą iškovojo Tadas Žadeikis iš Ventos sporto klubo Liga. Tadas įveikė 105 kg sveriančią štangą.

Pirmoje veteranų amžiaus grupėje varžėsi trys mažeikiškiai. Svorio kategorijoje iki 74 kg, išspaudęs 135 kg, čempionu tapo Gintautas Palkimas. Svorio kategorijoje iki 105 kg aukso medaliu pasipuošė Andrius Narmontas, išspaudęs 205 kg. Andrius absoliučioje šios amžiaus grupės įskaitoje iškovojo antrąją vietą. Arvydas Kleinovas svorio kategorijoje iki 120 kg įveikė 170 kg sveriančią štangą ir iškovojo sidabro medalį.

Antroje veteranų amžiaus grupėje susirungė net šeši lietuviai. Svorio kategorijoje iki 66 kg, sėkmingai išnaudojęs visus tris bandymus ir išspaudęs 105 kg, čempiono titulą iškovojo SK Mažeikių švyturys sportininkas Nodaras Kryževičius. Visus tris bandymus taip pat sėkmingai išnaudojo ir Ventos sporto klubo Liga atstovas Vytautas Šiurkus, kuris svorio kategorijoje iki 74 kg iškovojo sidabro medalį, įveikęs 120 kg sveriančią štangą. Svorio kategorijoje iki 83 kg, išspaudęs 130 kg, čempionu tapo mažeikiškis Vygantas Micius. Jo komandos draugas Benjaminas Milis čempiono titulu džiaugėsi svorio kategorijoje iki 93 kg, įveikęs 187,5 kg sveriančią štangą bei iškovojęs antrąją vietą absoliučioje įskaitoje. Svorio kategorijoje iki 105 kg aukso medaliu pasipuošė mažeikiškis Darius Ereksonas sėkmingai įveikęs 205 kg sveriančią štangą. Darius taip pat tapo absoliučiu šios amžiaus grupės nugalėtoju. Sunkiausias SK Mažeikių švyturys komandos sportininkas Gintautas Beišinas, sėkmingai išnaudojęs visus tris bandymus ir išspaudęs 185 kg sveriančią štangą, iškovojo čempiono titulą.

Vyriausias SK Mažeikių švyturys komandos narys Antanas Micius sėkmingai startavo svorio kategorijoje iki 74 kg. Išspaudęs 115 kg, Antanas iškovojo čempiono titulą.
Mažeikiškių komanda triumfavo veteranų komandinėje įskaitoje.

Sveikiname sportininkus ir jų trenerius!